تاریخچه اسکلت فلزی

اسکلت فلزی از زمان های دور مورد استفاده قرار گرفته شده است در زمان های اولیه از فلز چدن در اسکلت های فلزی استفاده می شد که به مرور جای خود را به آهن های کم کربن یا همان چکش خوار دادند که به وسیله این اسکلت ها فلزی می توانستند سازه هایی  با طرح ها و شکل های مختلف و تنوع بسیار بالا را طراحی کنند . مانند قوس دادن به سازه و غیره....

استفاده از چدن و آهن کم کربن برای چند سال رواج داشت و به مرور جای خود را به فولاد دادند .در حال حاظر فولاد بیشترین استفاده را در سازه هایی با اسکلت فلزی دارد و اغلب سازه ها از این فلز استفاده می شود .

از فواید استفاده از فولاد در اسکت های فلزی میتوان چند نمونه اشاره کرد:

وزن  کم اسکلت فلزی باعث کم شدن وزن کلی سازه میشود .  همچمین به دلیل گرفتن فضای کمتر نسبت به اسکلت بتنی

و انعطاف بیشتر، مقاومت بیشتر در مقابل زمین لرزه و مناسب بودن آن در سازه های طویل در این روز ها بیشتر مورد توجه قرار می گیرد . اسکلت فلزی اغلب به 2 روش جوشکاری ، پیچ و مهره در سازه ها به هم متصل می شوند .

کیفیت بالا ومناسب در سازه هایی که از اسکلت فلزی استفاده می کنند دلیل اصلي يكپارچگي سيستمهاي سازه اي بوده ودر  گزارشات تخريب بسياري ازساختمانهاي فولادي در اثر زلزله ناشي از مشكل جوشكاري اتصالات تعيين شده است. حتی يك اتصال نامناسب وضعیف باعث به وجود آمدن  يك سري زوال هاي پي در پي و بنيادي در سازه فولادي می گرددو معمولا توصیه میشود که اتصالات حساس مانند جوش شیاری نفوذي اتصال گيردار تير به ستون در محل كارخانه و نصب باقی قطعات  اسكلت فلزی  صرفا با پيچ كردن در همان مکان انجام پروژه ميتوان علاوه بر سرعت بخشیدن در اجراي پروژه، به ارتقاي كيفيت ساخت كمك عظیمی نمود.

از مزایای استفاده از اتصالات پیچ ومهره ای در سازه هایی با اسکلت فلزی نسبت به دیگر اسکلت ها می توان به چند مورد اشاره کرد .

سرعت در اجرا ساخت: سرعت اجرا  و زمان ساخت  پروژهایی با بدنه اسکلت فلزی پیچ و مهره ای نسبت به جوشکاری نسبتا کمتر می باشد و به دلیل اینکه در کشور مدت زمان انجام پروژه ها بسیار زیاد می باشد پیشنهاد می شود از اسکلت فلزی با اتصالات پیچ و مهره ای استفاده شود.

کیفیت  درساخت:نسبت کیفیت اسکت های فلزی با اتصالات پیچ و مهره ای که با امكانات موجود در كارخانه ها و طبق نقشه هاي از قبل  طراحي شده و تحت نظارت واحد كنترل كيفی ساخته میشود قابل مقایسه با سازه های اسکلت فلزی با اتصالات جوشی كه در محل نصب سازه ساخته می شوند نمي باشد.

ایمنی و پایداری سازه: چه  از لحاظ تئوری و چه به لحاظ عملی این موضوع به اثبات رسیده که که اسکلت های فلزی پیچ و مهره ای به دلیل کیفیت بهتر در ساخت مقاومت بیشتری در برابر زلزله و نیروهای جانبی دارند .

اسکلت فلزی پیچ و مهره ای در  برابر آتش سوزی با دماهای بالا  نسبت به اتصالات جوشکاری شده مقاومت بیشتری در برابر حرارت نشان میدهند و احتمال تخریب سازه بسیار کمتر از اسکلت فلزی با اتصالات جوشی است .

ترویج اسکلت فلزی پیچ و مهره ای در بیشتر کشور های اروپایی و آمریکایی  باعث شده تا در تمام دنیا با دیدی دیگر به این اثصالات نگاه شود و از اتصالات جوشی فقط درسازه های  بااهمیت کمتر استفاده شود. که از دلایل مهم استفاده از این نوع اسکلت های فلزی  در کشور ها مهم در سازندگی ، عملکرد بهتر آن در عمل و تجربه بیشتر آن کشور ها در ساخت سازه های فولادی مي باشد .

خوردگی کمتر در این نوع  سازه: در سازه هایي با اسکلت فلزی پيچ و مهره اي قبل از رنگ آميزي زیر نظر واحد كنترل كيفي زنگ زدايی می شوند كه در سازه های جوشی اين عمليات  به ندرت انجام می گردد و همچنين در سازه های جوشی از ضد زنگ به جای رنگ های غنی از روی كه در اسکلت  فلزی پيچ و مهره ای استفاده می شوند ، كه اين امر باعث می شود که  خوردگی بیشتری در  سازه انجتم شود .

به دلیل امکان جابجایی این گونه سازه ها امکان باز کردن و نصب آن در مناطق بحران زده مانند سیل و زلزله عملی می باشد.

 

ورود به سایت

آمار بازدیدکنندگان سایت

523232
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
104
73
313
800
3532
523232
آی‌پی شما: 18.204.56.185
امروز: سه شنبه، 18 مرداد 1401 -ساعت:10:05:10

تماس با ما

جهت مشاوره و سفارش انواع سوله و اسکلت فلزی با بهترین قیمت با ما تماس بگیرید:
کارخانه : تهران - کیلومتر19 اتوبان تهران ساوه - بعد از صبا باطری - خروجی شاهدشهر میدان کشاورز خیابان معلم پلاک 64

تلفن09124332130   65446342 021
فکس 65448013 021

پیگیری سفارش مشتریان

آمار حاضرین در سایت

ما 9 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم
Scroll to Top دکل مهاری G35
قیمت دکل مهاری G35
دکل مهاری G45
قیمت دکل مهاری G45
دکل خود ایستا
دکل مهاری
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت فوری در کرج
انواع دکل خود ایستا
ثبت شرکت پایش
نمونه کار سئو
ساخت اسکلت فلزی
سوله دست دوم